kocie akcesoria - żwirek silikonowy

Czym się radzić przy doborze żwirku dla kotka?

Czym się radzić przy doborze żwirku dla kotka?

Żwirek dla kota to potrzebne wyposażenie kuwety. Są różnorakie modele żwirków dla kotów. Jakikolwiek z nich przydaje się również do kuwety odkrytej, jak i także krytej. Żwirek dla kotów posiada taki brak, że nie można do końca uniknąć jego rozrzucaniu blisko kuwety tudzież noszeniu po mieszkaniu przez kotka.
zamów przez internet żwirek dla kota https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kotka?

Najprościej jest do kuwety sypnąć po prostu zwyczajny piasek. Natomiast na rynku są widoczne różne żwirki dla kotka, o wiele korzystniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają prosty piach. Są prawidłowe dla pupilów, które nieraz wychodzą na pole oraz lubią kopać w glebie. Takie kotki pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znanego.

Jednak taki żwirek dla kota niesłychanie błyskawicznie zaczyna nieładnie pachnieć, bo nie ma opcji odłączenia żwirku zanieczyszczonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy ma postać delikatnych kamyczków. Im te kamyczki są cięższe, tym żwirek mniej rozprzestrzenia się po mieszkaniu.

Jednakże ten większy i także grubszy jest niewiele użyteczny. Kiedy kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się kuleczka, jaką można swobodnie wyeliminować z kuwety bez potrzeby zamiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe lub aromatyczne. Asortyment zapachów jest wielki, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, świetne żwirki dla kota bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotka silikonowe zatrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać odpady na bieżąco, oraz wszystek żwirek zmieniać co prawie 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla kotka jest ogromnie korzystny.

Jeśli go używamy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym środowisku, by woda z moczu szybko wyparowała. Wielce rozpoznawalne żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy też drewniany żwirek dla pupila. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno wyrzucać go do toalety. Taki żwirek dobrze redukuje smrody oraz nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego zaletą jest to, że najbardziej ze wszelkich żwirków roznosi się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie potrzeba myć po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze aromatu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne profesjonalne pochłaniacze zapachu oraz neutralizatory, które można włączać w ścisłej ilości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, iż zawierają także cechy sterylizujące.