pies szczeniak - karma dla psa

Dieta dla zwierząt – najważniejsze składniki w karmie dla psów

Dieta dla zwierząt – najważniejsze składniki w karmie dla psów

Wybór odpowiedniej dobrej jakości suchej karmy, nie jest wcale takie nieskomplikowane, jak by się mogło wydawać. Jeżeli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę składników, na pewno już zauważyliśmy brak bardzo ważnej informacji, jaką jest wielkość każdego ze składników, jakie znajdują się w żywności. Jest to znacząca informacja. Większość karm suchego typu jest sporządzana na bazie zboża oraz innych roślin. Jednak tak koty jak i psiny są mięsożercami, zatem winnym być karmione jedzeniem, gdzie podstawowym elementem zdecydowanie jest mięsiwo. Nabywając karmę powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięsa. Koty są mięsożercami, zatem ich dieta musi zdecydowanie opierać się na mięsie. Koty nie posiadają potrzeby jedzenia węglowodanów.

W karmach dla zwierząt jednak możemy odkryć zboża, gdyż są one tańsze od produktów mięsnych oraz utrzymują zmielone części razem, i bynajmniej nie dlatego, iż są dobrym jedzeniem dla gatunku stworzeń mięsożernych. Mięso i tłuszcze powinny być wyłącznie identyfikowalne poprzez dany gatunek. Jeśli nie jest on jednak określony, jakość mięsiwa również nie może być opisana właściwie. Należy więc unikać produktów, w których odnaleźć możemy nierozpoznane mięso, drób bądź też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać towarów, które kryją w sobie wiele mączki roślinnej, gdyż są to żywnościowe wypełniacze. Jeśli karma już ma w sobie zawierać zboża, to obowiązkowo musimy zadbać o to, aby były to pełne ziarna. Wszystkie cytrusy i warzywa podnoszą jakość, w szczególności jeśli zamieniają one ziarna w karmie.

Elementy mineralne są także niezwykle potrzebne, jednak trzeba mieć zawsze na baczności to, iż pożywienie musi zawierać bardzo dużą dawkę mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie zastąpić. Z całą stanowczością powinniśmy unikać żywności w których odnaleźć, można wyroby nieznanego źródła, które nie posiadają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,lub ,, drób,,. Żywności, które posiadają sztuczne barwniki oraz substancje słodzące bądź też konserwanty. Zwłaszcza te w szczególności , które uznawane są za rakotwórcze lub mają zakaz używania w ludzkim jedzeniu, czy w żywności dla piesków, jak BHT, Ethoxyquin i także BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą zawierać w sobie sztuczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, jeżeli nie są dodane przez wytwórcę, nie jest wymagany przymus umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, szukać zapewnienia, jakie zamieszcza producent o tym iż używa wyłącznie ryb oceanicznych, które nie posiadają sztucznych konserwantów. Należy dodatkowo zwrócić uwagę na to czy mięso i tłuszcze są niewiadomego pochodzenia, gdyż może to być wszystko i z całą stanowczością będzie wtedy posiadało niezmiernie kiepską jakość. Większość z producentów nie publikuje na swoich opakowaniach istotnych proporcji określonych składników, mianowicie które wchodzą w skład żywności, zatem wykonanie właściwej analizy będzie wtedy polegało na własnej wiedzy. Jeśli chodzi natomiast o gotową żywność, właściwie będzie z naszej strony być znacznie krytycznym, niż wierzyć reklamom w telewizji bądź internecie.