najlepsze akcesoria dla kotów

Dodatki dla kota – które warto kupować? Kuweta czy transporter dla kota?

Dodatki dla kota – które warto kupować? Kuweta czy transporter dla kota?

Kuweta dla kotka

Kotki to zwierzęta zwłaszcza domowe, które nieregularnie wychodzą na pole. Dla zestawienia czworonogi wyprowadza się na spacery cyklicznie, zatem posiadają okazję swobodnego wybiegania się, a także załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. Domowe kotki niestety takiej opcji nie posiadają, stąd jakikolwiek mądry gospodarz powinien dostarczyć im komfort i dodatkowo właściwe akcesoria. Do wielu artykułów, które potrzebne są dla kota, należą między innymi miski, zabawki, posłanie i oczywiście kuweta. Ta ostatnia jest konieczna dla zachowania higieny w wnętrzu czy domu, a także, aby dostarczyć mruczkowi właściwy komfort. W gamie karm danych dla kota znajduje się również dużo kuwet. Są przeróżnego typu, wielkości i wyglądu, jak również głębokość. Nic zaskakującego zatem, że właściciele kotków niezwykle często posiadają kłopot z doborem dobrej kuwety dla swojego ulubieńca.
podróż z kotem dzięki transporterowi dla kota zobacz

Jaka winna być odpowiednia kuweta?

W zależności od sklepu i ilości jego asortymentu możemy napotkać kuwety, które będą kwadratowe, jajowate, prostokątne, oraz też trójkątne. Dodatkowo wybierając kuweta dla kotów, potrafimy natrafić na odmienne modele – wersje odkryte, z zamykanym wejściem, z drzwiczkami bądź bez. Bardzo łatwo pogubić się w ilości i także wzorach, zatem przed wyborem kuwety warto przeczytać teksty informacyjne. Stosowna kuweta na kotów powinna wyróżniać się właściwą głębokością, oraz przede wszystkim wysokością. Dla kota ma to wówczas szczególne znaczenie ze względu na to, że z natury są to niewiarygodnie higieniczne zwierzęta, które muszę mieć dostarczone należyte warunki do powszechnej higieny. Wbrew pozorom rozmiar kuwety również ma znaczenie. Przede wszystkim musimy wziąć pod rozwagę wiek kotka i jego zdolności. Ażeby również sobie umożliwić komfort, musimy przemyśleć, gdzie w pomieszczeniu bądź budynku ustawimy kocią toaletę. Takie rozważania wesprą w doborze odpowiedniego modelu.

Najczęstsze błędy przy wyborze kuwet

Do jednych z najczęstszych błędów przy doborze kociej toalety jest nieprzystosowanie do wielkości. Którykolwiek kot podczas załatwienia własnych codziennych spraw fizjologicznych chce stanowiska. Z powodu zbyt ciasnej kuwety kot potrafi czuć dyskomfort, co w efekcie potrafi prowadzić do załatwiania swoich spraw poza określonym miejscem. Drugim z najpopularniejszych błędów przy doborze kuwety stanowi jej konstrukcja. Nie każdy kotek potrafi i także uwielbia korzystać a z kuwety z drzwiczkami czy z nakryciem. Żeby uniknąć tego błędu, należy przemyśleć, czy nasz kot uwielbia zamknięte przestrzenie oraz czy czuję się w nich komfortowo. Problemem są również drzwiczki, gdyż niektóre pupile nie umieją ich używać. Zwłaszcza wówczas mijają swoją toaletę, i potrzeby higieniczne składają na naszych dywanach bądź chodniczkach łazienkowych. Zasadniczo model kuwety nie ma ogromniejszego znaczenia, dla pupila liczy się ilość miejsca plus głębokość. Kształt z powodzeniem możemy zakupić pod osobiste sprawy i miejsce. Kolejnym grzechem posiadaczy kotów przy organizowaniu przestrzeni higieny stanowi wybór określonego żwirku. Powinien on realizować wymagania kotów, nie powodować okaleczenia łapek, zaś przede wszystkim absorbować smród i wilgoć. Wybór żwirku to wówczas jednak problem na osobisty wpis.

Co staje się również znaczące przy wyborze kociej kuwety?

Każdy właściciel kota powinien myśleć, iż występuje powszechna reguła tycząca kociej kuwety. Kuwety w apartamencie powinno być tyle ile kotów i dodatkowo jedna sztuka. To wówczas kot finalnie przesądza, gdzie będzie załatwiał własne potrzeby fizjologiczne, dlatego powinniśmy dać mu szansę wyboru, oraz w razie konieczności zmiany miejsca. I dodatkowo ostatnią niesłychanie ważną rzeczą jest systematyczne oczyszczanie i także mycie kociej kuwety. Kot, który nie będzie posiadał zapewnionych owych istotnych warunków do bycia w domu, z całą pewnością będzie dawał nieczystości poza kuwetą. W skrajnych wypadkach oznajmi osobiste niespełnienie poprzez załatwianie potrzeb fizjologicznych na pościeli, dywanach albo w adidasach.