drapaki dla kotów

Drapaki dla kota – wady oraz korzyści

Drapaki dla kota – wady oraz korzyści

Jak zakupić drapak dla kota?

Decydując się na posiadanie kota, musimy mieć wiedzę, iż drapanie to jego własny instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, bezwartościowej tkanki. Jeśli Twój kot ma słabość do rysowania różnych mieszkaniowych przestrzeni, takich jak drzwi oraz sprzęty, rozwiązaniem może być dostosowany do jego spraw drapak.
Dane typy różnią się od siebie wyglądem, wielkością i dodatkowo praktycznością, a wybór istnieje naprawdę spory. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są uniwersalne reguły dobierania tego typu wyposażeń także w jaki sposób dokonać prawidłowego wyboru.

Przede wszystkim niezmienność.

Kot ścierając pazurki poświęca do tego dużą część własnej siły, i ciało zgina w duży łuk. Takie nastawienie powoduje, iż drapak dla kota musi być przede wszelkim bezpieczny, tak by nie zagroził swemu kotu. Dobrym podejściem są np. moduły zaczepione do ściany, które akceptują znaczny wpływ i także stanowią idealną ofertę, nawet dla dorosłych kotów. Szukając drapak zweryfikuj, czy jest wsparty na ciężkiej podwalinie i dodatkowo czy strona wewnętrzna prawidłowo przylega do gleby.
Dokonując przesiewu przyjmij pod rozwagę zalecenia producenta, co do tego, dla jakiej masy pupila dedykowany jest ten przedmiot. Im wyższy jest nasz kot, tym większy nacisk wywrze podczas wycierania pazurków, stąd drapak dla kota powinien być naprawdę mocny.

Dostosowana wielkość

Obojętnie od tego, albo kupisz drapak w sklepie stacjonarnym, czy zamawiasz go online, myśl aby dopasować jego wymiary do gabarytów Twojego kota. Wysokość powinna być zaadaptowana do wielkości zwierzaka, właśnie żeby mógł on rozprostować łapki i także wyciągnąć cielsko. Koty rasy dużej potrzebują dodatkowych, wielgachnych dodatków, jakie zaspokoją ich potrzeby. Koci junior usatysfakcjonuje się podstawowym artykułem; możemy też kupić drapak, który będzie rósł wspólnie z nim.

Marka oraz wykorzystane materiały

Skoro drapak ma nam służyć dłuższy czas, musi być zrobiony spośród znakomitej jakości materiałów. Idealnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który znakomicie wytrzymuje styk z kocimi szponami. Taki zestaw obicia zrobi, że na przedmiocie nie będą się gromadzić kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych istnieje sporo rodzajów drapaków w nietypowej postaci. Te najprostsze to deska osłonięta specyficznym sznurem, super ekskluzywne zrobione są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Występują i drapaki, wykonane tak, by wykonywać równocześnie
rolę łóżka oraz które obite są wytrzymałą, ale przyjemną gąbką.
kup drapak swojemu kotu tutaj https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota potrafi być zarówno piękny, jak i także funkcjonalny. Taki przedmiot może być ozdobą domu i także wyjątkowym placem zabaw dla naszego pupila. Najbardziej powiększone są tzw. kocie wieżyczki, które pozwalają dopilnować pazurki, a są również łóżkiem i także miejscem do gier. Takie podejście doskonale sprawdzi się, jeśli masz parę kotów, które mogą dzięki niemu używać zabawki symultanicznie, oraz choćby wykorzystywać drapak do wspólnych zabaw.
Olbrzymi wybór rozmiarów, kształtów i także kolorów sprawia, że dowolny posiadacz kotów znajdzie w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego oczekiwania i także uczyni radość pupila.