akcesoria dla psa - obroże

Gdzie prawidłowo jest i dodatkowo czym się kierować przy zakupie obroży?

Gdzie prawidłowo jest i dodatkowo czym się kierować przy zakupie obroży?

Obroża dla psa

Obroża dla psa jest nieocenionym aspektem w procesie układania, kształcenia i codziennej zabawy z czworonogiem, czasem także opieki. Winna być zatem dostosowana do czworonoga i dodatkowo do treningu.

Dobór właściwej obroży dla czworonoga

Psiaki o cięższej i dłuższej sierści, jak i psy nadzwyczaj szybkie, lub chaotyczne mogą potrzebować obroży typu kolczatka. Czworonogi gładkie oraz krótkowłose, mniejsze i miłe, wystarczy że dostaną porządną skórzaną, lub plecioną obrożę. Na pewno nie pożądamy ażeby obroża w pewien sposób tworzyła psu trudność lub cierpienie.
Powinna lekko się zakładać, posiadać zdolność regulacji i ponadto prędko dać się ściągnąć, jak tego chcemy. Lecz, na co dzień, jak spacerujemy, obroża dla psa potrzebuje być solidna. Nie może się niespodziewanie otworzyć, gdy właśnie trzymamy psiaka krótko, bo niedaleko kroczy wielki sąsiad zabójca, albo pęknąć, jak pies się pociągnie nerwowo dojrzawszy np kota. Obroża nie może również dać się zsunąć przez samego psa.
Jeśli idziemy w ciemności po lesie i istnieje opcja, iż nasz piesek się gdzieś zgubi, do obroży możemy doczepić światełko, czy komunikator akustyczny umożliwiający namierzenie pozycji swego czworonoga.
Chwilami przyplącze się do naszego pupila dokuczliwość w postaci pchły. Są obroże odwodzące owe pasożyty i także w razie konieczności, potrafimy się w taką przeciwpchłową obrożę dla czworonoga wyposażyć. Jeśli idzie o walory estetyczne obroży, także należałoby również na nie zwrócić uwagę oraz posiadać pomocną satysfakcję z koloru, czy wzoru, jakim będzie ona udekorowana.
najlepsza obroża dla psa zobacz

Telefon do właściciela

Na obroży potrafimy ulokować dane przydatne do odnalezienia psa, w sytuacji jeśliby uciekł, bądź się zagubił. Telefon do właściciela, imię psa oraz zapewne ukochana karma mogą uchronić swego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do zawieszania na nich karabinku od smyczy, wspaniale jak nie będą zbyt wielkie, żeby uniemożliwić przyczepianie się na nich trawy, lub gałęzi, jak wyruszymy na spacer w miejsce zaniedbane bujną roślinnością.

Omega, nie alfa

Pies jest stworzeniem grupowym i także pragnie znać własne stanowisko w stadzie. Nasz pupil rozumie, kto jest guru jego stada. Za tą osobą chodzi i dodatkowo jej się słucha. Owszem my pragniemy, ażeby piesek znał dokładnie swoje położenie w swym prywatnym stadzie i ażeby to było miejsce ostatnie – czyli omega. Szalenie dokuczliwe staje się przebywanie z pieskiem, który zajmuje miejsce alfa i także zarządza w naszym lokalu. Taka pozycja potrafi być nie jedynie uciążliwa, a i nierzadko niebezpieczna nie tylko dla czworonoga, lecz i także dla ludzi. Pies o statusie przywódcy stada będzie sobie pozwalał na odbieganie od nas w dowolnym etapie i kierunku, na ujadanie na pozostałe pieski, bądź ludzi, wskakiwanie na ludzi, szarpanie i dodatkowo ciągnięcie smyczy i wiele tym identycznych postępowań. Ponadto – nasz czworonóg zupełnie nie marzy o byciu alfa, gdy taka okoliczność ma miejsce, to wyłącznie dlatego, iż sami ludzie nie osiągają pozycji spokojnego i dodatkowo pewnego siebie szefa.

Spokój i także dyscyplina

Kiedy zatem zapewnić sobie oraz stworzeniu codzienny komfort. Tutaj właśnie wielką wagę odegra obroża dla czworonoga. Poprzez smycz i obrożę potrafimy komunikować czworonogowi polecenia i także całą gamę komunikatów. Przede wszystkim zaś posyłać mu naszą spokojną uwagę i także gwarancję przewodnika stada. Czując spokój właściciela, psiak również jest przyjemny, łatwiej się go układa tudzież rozwija. Warto więc zabierać psa regularnie na spacer i dodatkowo cieszyć się wspólną dyscypliną. Smycz, obroża i także spokojna dyscyplina, to ważne czynniki codziennych zabaw z psiakiem.