Jak wpasować psa do człowieka?

Jak wpasować psa do człowieka?

To, że pies jest najwłaściwszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej pogawędce. Ten futrzasty kompan, jest wierny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i dodatkowo realia, w których mieszka. Dla niego liczy się tylko dobre spojrzenie i dotyk ciepłej ludzkiej dłoni.


Kiedy pies dojrzewa…


Ludzie, którzy rozważają zakup bądź adopcję szczeniaka, bardzo często choćby nie zastanawiają się nad doborem tej właściwej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i trybowi życia. Wygląd psiaka oraz jego urzekający pyszczek wystarczają, ażeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przemiły psiak bardzo szybko dojrzewa i właściciel nawet nie ujrzy, jak przeobraża się w dorosłego psa, którego stan niestety nie zawsze odpowiada oczekiwaniom pana. Dzieje się tak, gdy czworonóg jest wzięty jako szczeniak, zaś pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało odkryte. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie zaplanować, jak wielki pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego przepięknych oczek i dodatkowo oryginalnego pyszczka.


Energiczny pies i ociężały człowiek


Decydując się na posiadanie czworonoga, trzeba dokładnie zaznajomić się z jego odmianą, aby wspólnie z nim tworzyć zgrany oraz szczęśliwy związek. Psiaczki wymagające wiele ruchu i spacerów,nie będą czuły się spokojne, zamknięte w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, potrzeba mieć świadomość, że to niewiarygodnie aktywne zwierzaki, które wymagają dalekich spacerów i także niezliczonych atrakcji ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły sąsiedztwo, w którym przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem zwolennicy relaksu na kanapie, przed telewizorem albo z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak ochronny czy do towarzystwa?


Dowolny kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien odpowiednio sformułować swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Gdy poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą zabierać, perfekcyjnie sprawdzą się tutaj psy nieduże, które bezproblemowo zmieszczą się w każdym pojeździe lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie idealnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne wymiary mogą uczestniczyć ze swoim panem podczas jego urlopów i także wczasów.

Tymczasem małe pieski pomimo własnego atrakcyjnego wyglądu, niestety nie zagwarantują komuś takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, na pewno spowodują niepokój oraz obawy przed obcymi, skutecznie ich zniechęcając. Gdy w domku zamieszkują malutkie dzieci, których zachowanie często jest nieobliczalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, bo źle prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Pies agresywny jedynie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela przedstawiania należytych dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący potrzebują określonej tresury już okresie szczenięcym oraz pewnego prowadzenia psa, co ma zapobiegać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zaznajomić się ich rasami, żeby trafnie dobrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, pragnieniami i także trybem życia człowieka, gdyż tylko wtedy więź z psem będzie skutkowała przywiązaniem oraz wzajemną miłością.

karma dla psa chappi hurt