Obroże na kleszcze dla psów.

Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni może być wspaniałą okazją, by poświęcić czas waszemu pupilowi. Podróż z ukochanym zwierzakiem to rewelacyjna okoliczność, żeby odpocząć, równocześnie ofiarując psu chwilę. Kiedy jest ciepłonależy myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie czworonogi mogą być na nie podatne. Psy, lubiące dużo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, nierzadko są atakowane przez kleszcze. Jak możemy ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze charakteryzują się długą efektywnością i niewysoką ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów różnych wymiarów, dzięki czemu z łatwością kupimy rozmiar dopasowaną do szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być naturalne oraz lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość preparatu na kleszcze jest dopasowana do masy psa, trzeba więc przeczytać przed zakupem, że znaleziona obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla zwierząt poniżej 8kg i dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto działają zarówno przeciwkleszczowe ,jak i na pchły, więc umożliwiają wszechstronną opiekę psa. Obroża Foresto działa aż 8 miesięcy, co więcej działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą mnóstwa niebezpiecznych chorób zakaźnych, takich jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów z chęcią buszujące w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują zwiększonej profilaktyki w formie środków na kleszcze, dlatego, że zakażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie utraty zdrowia naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze zapobiega ugryzienia psa przez pasożyta, dlatego daje zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, kochające wodę potrzebna jest specjalna profilaktyka, przykładowo w postaci kropli mających środek na kleszcze albo specjalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby zabezpieczyć psa podczas letniej podróży należy sprawić sobie pewne środki na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html obroża na kleszcze