dieta wegetariańska dla szczeniaka

Pies wegetarianin – czy warto kupić karmę dla psa bez mięsa?

Pies wegetarianin – czy warto kupić karmę dla psa bez mięsa?

Co powiecie na pieska, który będzie jadł zboża, cytrusy, warzywa zaś nie ma mięcha? Czy to niesłychane? Natomiast będzie to możliwe, psiny także umieją być jaroszami.

Zapewne pies weganin brzmi dla wielu dam kuriozalnie. Jednak wegetarianizm i weganizm zdobywają coraz więcej sprzymierzeńców. Ciężko się temu dziwić w czasie, kiedy okaże się, że gospodarz jest zatwardziałym przeciwnikiem spożywania mięsiwa. To pragnąłby, aby jego czworonożny przyjaciel też żywił się jedynie przetworami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Czworonogi w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile mruczki potrzebują zjadać mięso o tyle pieseczki są w stanie bez niego się wychować. Chociaż wielu weterynarzy nieprzychylnie podchodzi do pomysłu przejścia na wegetarianizm to właściwie nie ma przeciwwskazań, aby taką zmianę przeprowadzić.

Czego będą obawiać się lekarze przy takiej diecie? Zwykle tego, że pies nie będzie miał zapewnionych wszelkich składników w stosownych proporcjach. Niewątpliwie takie zagrożenie występuje, jeśli menu będziemy tworzyć indywidualnie i nie będziemy mieć właściwego doświadczenia. Natomiast jeśli będziemy w stanie zrealizować dietę poprawnie zbilansowana można oczekiwać, że dobrze się sprawdzi oraz psisku nic się nie stanie.

Karmę wege bez problemu będzie można nabyć w necie, różne produkty tegoż typu mają w swoim wyborze sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom wegetariańska żywność nie jest także znacznie droga – worek, który obejmuje blisko 12 kg będzie można nabyć za około 150 złotych czyli za tyle ile kosztuje strawa wysokiej jakości w sklepie tradycyjnym.

Najczęściej stosowanie takiej żywności to wynik woli właściciela, co jest narzucone jego przekonaniami. Zdarzają się też sytuacje, gdy taki posiłek jest dla psiaka ratunkiem. Niejednokrotnie będzie to połączone z alergiami, czasami pupilka uczula najpierw wieprzowina, następnie mięcho z kogutka, wołowina bądź ryby, aż w końcu dochodzi do tego, że białko zwierzęce zawsze powoduje alergię. W takich okolicznościach strawa jarska nie będzie fanaberią, tylko to jedyny zabieg na to, żeby pies był zdrowy.
Piesek weganin! Przekąski bez mięsiwa

Nieistotne czy żywi się żywnością wege czy mięsną to i tak będzie można podawać psisku wegetariańskie przekąski.

Warzywne zakąski dla zwierzaków

Psina wegetarianin z przyjemnością pochrupuje marchewkę. Tak naprawdę właśnie jej miły zapach będzie powodował, że jest to dla psiska interesujący składnik oraz będzie po niego skwapliwie sięgał. Również pyszne będzie też doskonale strawne puree z dyni, które idealnie się sprawdzi oraz będzie można je stosować psinom. W diecie zwierzaka pojawiać się może jeszcze kisiel z siemienia lnianego, jaki dostarcza wartościowe kwasy tłuszczowe omega3. Pożytecznym składnikiem będzie jeszcze brokuł, z którego sporządzić można pyszną sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co niezwykle znaczące to jednocześnie będzie tam niewielka doza kalorii. Takim pozytywnym dodatkiem do diety wegetariańskiej będą również buraki, jakie będzie można dostarczać w formie buraczanych wiórków.