Struktura kuwet

Struktura kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryta (występuje też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnem.
Te kocie toalety wyróżniają się tym, gdyż dla wzoru kuwety z zadaszeniem, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprowadza się niemiły zapach. Istnieją one one są dla kotów, jakie lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty mogą godzić się na nie, jednak większość akceptuje, aczkolwiek są wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Lecz w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), jaka jest najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszystkich kotów. Powinno się zapamiętać o nadającym się wymiarze. Wybrane z nich są uzbrojone w ramkę, by bezproblemowo utrzymać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która po prostu nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w czujnik ruchu. Po momencie, który został przez nas zaprogramowany, bądź po okresowości, kocia toaleta automatycznie uruchamia narzędzie, które zbiera brudy do pojemnika, czy do kanału. W konstrukcji bardzo różni się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynny brud spada w kierunku dołu. Ten typ kociej toalety figuruje w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które na okrągło sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy rozmiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla tyciutkich kociąt nie powinna być za wysoka, jako może wytwarzać uciążliwość przy wejściu. skoro kotek już skończy 84 dzień życia życia, wypada zakupić nową i o większych rozmiarach kuwetę, dlatego, ażeby wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kot lubi kopać i zasypywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, aczkolwiek było u góry napisane – należy uważać, iż niektóre koty mogą nie akceptować takich kuwet, większość akceptuje, ale trafiają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, że kuweta jest widoczna w Twoim apartamencie, to możesz podjąć decyzję na zakup mebla, w jakim można włożyć do środka kuwetę, skoro nastąpi taki przypadek, albowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, którą można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z daszkiem, jak i również odkryte.
Warto również kupić akcesoria, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.

https://www.krakvet.pl/product-chy-10934-FURMINATOR-dla-duzych-kotow-krotkowlosych-1szt.html furminator dla kota