akcesoria dla psa

Szelki dla czworonoga – najistotniejsze wiadomości

Szelki dla czworonoga – najistotniejsze wiadomości

Sportowe szelki dla psa

Z psiakiem możemy uprawiać rozmaite sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze czy hulajnodze. Nie potrzebuje to wówczas być od razu specjalistyczny wysiłek, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z psem rekreacyjnie. Do tego przydatne będą specjalistyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla pieska mają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, plus polski producent Sali. Fachowe, sportowe szelki dla psa wykonane są tak, żeby dostarczyć pieskowi komfort podczas wysiłku.
Do mniej forsownych sportów można wykorzystywać szelek dla pieska zaprzęgowych, lecz rozważniej jest używać specjalne szelki poświęcone do gonienia z pieskiem czy jazdy na rowerze.
wygodne legowisko dla psa https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Marka Non-stop Dog Waer produkuje prócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnorakich sportów biegowych. Są więc to szelki perfekcyjnie przystosowane do budowy psiaka, dostarczają ochronę szyi i dodatkowo pleców. Nie poruszają się w czasie ruchu i dodatkowo nie wywołują obtarć. Szelki dla psiaka Line mogą być używane zarówno na co dzień, szczególnie do dalekich spacerów. Są to zatem szelki przydające się doskonale do dogtrekkingu.
Następne sportowe szelki dla psiaka to sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi to pomieszanie tradycyjnych szelek typu guard i uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla czworonoga jednocześnie wspaniale sprawdzają się w dogtrekkingu, chociaż wolno uprawiać w nich amatorsko pozostałe sporty. Szelki Speed można znacznie dobrze dobrać do rozmiarów pieska, mają dwa elementy regulacji. Szelki rozkładają jednakowo siłę, z którą piesek szarpie, zezwalając mu na lekką i wydajną pracę tudzież prostotę ruchów. Szelki dla psa Speed są funkcjonalne i elastyczne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, przydaje się do mocowania psiaka na spacer, kolejne do zaczepiania w czasie biegu, przejażdżki na rowerze albo długiej wyprawy.

Marka Sali tworzy też wspaniałe szelki dla psiaka „norweskie”, które też sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z psem. Poświęcone są dla psiaków, które za szybko nie ciągną i dobrze postępują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla czworonoga sportowe to też Front Range firmy RUFFWEAR. Są to także uniwersalne szelki, wolno montować je psiakowi na częste spacery, oraz dodatkowo używać przy uprawianiu rekreacyjnie sportów z psiakiem. Szelki dla psa Front Range są łatwe w regulacji i dodatkowo bezpieczne, ich cechą jest dodatkowo błyskawiczne i bezproblemowe zakładanie i także ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co powiększa bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, i kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli preferujemy uprawiać sport z psem potrzebujemy wybrać dla niego prawidłowe, odpowiednie oraz dobrane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psiaka.