zabawki dla kotów

W których sklepach zoologicznych nabywać zabawki dla kotów?

W których sklepach zoologicznych nabywać zabawki dla kotów?

Pewnie każdy chociaż raz dostrzegł kota, który wyłożonymi łapami drapie jakiś przedmiot. W mieszkaniu szczególnie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, i chociażby dywan. Mówimy potem często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną z pierwotnych czynności, którą musi wykonywać każdy normalny kotek A nie chodzi tu wcale o ostrzenie pazurów, ponieważ pazury każdy pupil ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kotek oznacza swoje terytorium. Zostawia także ślady szponów na przedmiotach, także w kierunku zakomunikowania, że to jego teren. Jeżeli kotek w ogóle nie zajmuje się drapaniem, stanowi więc to dla nas alarm, że coś go trapi Drapak dla kota postawiony w domu pozwala ochronić przed uszkodzeniem nasze pufy.
polecamy zabawki dla kota w sklepie zoologicznym https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota umożliwiają naszym wybrańcom komfort, są bardzo konieczne zwłaszcza kotom żyjącym zawsze w pomieszczeniu.

Drapak dla kota przydaje się ponadto do gimnastyki. Kot wysuwa mięśnie, a na nadzwyczaj rozszerzonych drapakach ma szansę do niezwykle skomplikowanych rozrywek. Doskonale jest jak najwcześniej przyzwyczaić mruczka do drapaka, żeby ocalić przed podrapaniem stołki lub wersalkę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zwykle pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie bywają gospodarze, a ofiarą może paść kanapa w salonie. Pupile uwielbiają też zaznaczać swoje miejsce obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakieś inne zwierzę, na przykład odmiennego kota.

Najlepiej jest położyć drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najatrakcyjniejsze, położone w kiepskim miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kotów dobrać?
W sprzedaży są dostępne różne typy drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest wytrzymały na uszkodzenia i może służyć kotu jak przytulne miejsce do drzemki. Jest to najskromniejsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ciekawe są ponadto drapaki dla kotów w postaci drewnianego słupa, ustawionego na podkładce prosto lub ukośnie, zawiniętego tkaniną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są nadzwyczaj rozbudowane, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może zostać na ziemi albo być przytwierdzony do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak powinien być dopasowany do wielkości kota. Zazwyczaj drapaki dla kotów występują w kilku innych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów oraz dla hodowli, a także drapaki wodoodporne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest niezwykle obszerna, mają one najprzeróżniejsze rozmiary, mają różne funkcje i dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym gustem tudzież upodobaniami kotów. Jeżeli pupil kocha więcej spać, zróbmy mu drapak – dywanik lub fotel, gdy jest żywy oraz uwielbia skakać, prawdopodobnie ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.